Domowe przetwory. Ogród zamknięty w słoiku


Domowe przetwory. Ogród zamknięty w słoiku
2019-07-29
Zbieranie własnych plonów i przygotowywanie przetworów na zimę to przyjemność dla każdego miłośnika ogrodnictwa. Własnoręczne wyroby są zdrowe i smaczne, a co najważniejsze, pozwalają przez cały rok rozkoszować się smakiem lata.

Zapełnienie półek w spiżarni jest pracochłonne, nic jednak nie zastąpi domowych soków, konfitur czy weków. W najnowszej ofercie Netto znajdziemy urządzenia, które nie tylko znacznie ułatwią nam przygotowywanie przetworów, ale będą przydatne każdego dnia w kuchni.

Pasteryzacja, czyli co?

Najpopularniejszym sposobem na zachowanie świeżości przygotowanych przetworów jest pasteryzacja, która zapewnia doskonały smak bez utraty wartości odżywczych. Polega na odpowiednio dobranym podgrzewaniu produktów, aby zahamować rozwój drobnoustrojów. Produkty pasteryzujemy we wcześniej przygotowanych oraz dokładnie umytych słoikach. Owoce wybrane do pasteryzacji nie powinny być ani zbyt miękkie, ani za bardzo dojrzałe. Najlepiej umyć je dopiero przed samym smażeniem lub suszeniem, aby nie zwiędły. Jeżeli owoce mają pestki, należy pamiętać o wydrylowaniu ich. Po przygotowaniu wyrobów wystarczy zapakować je do słoików oraz odpowiednio podgrzać, pamiętając o tym, by temperaturę zwiększać stopniowo.

Witaminy w butelce

Choć najpopularniejsze przetwory to konfitury oraz dżemy, równie chętnie w słoikach umieszczamy soki. Do przygotowania zdrowych soków przyda się sokownik (99 zł). Do górnego pojemnika w urządzeniu wkładamy owoce i warzywa, które pod wpływem pary puszczają sok. Po przetworzeniu, wystarczy zlać płyn do słoików, które szczelnie zamykamy. Jeżeli poddamy sok pasteryzacji, będziemy mogli pić go przez kilka następnych miesięcy. Do soków możemy wykorzystać marchewkę, jabłka, jeżyny, maliny czy truskawki oraz wszystkie inne plony z naszego ogrodu w wybranych proporcjach i połączeniach. Sokownik pozwala na wyciśnięcie soku z owoców oraz warzyw już w pół godziny, może więc służyć nam w kuchni każdego dnia. Do przygotowania przetworów możemy użyć również blendera (59,99 zł), dzięki któremu szybko i sprawnie zmieszamy wybrane składniki.

Herbaty, zioła i grzyby

Suszenie to najstarszy sposób utrwalania żywności, polegający na usunięciu z niej wody. Dzięki temu produkty zachowują nie tylko świeżość, ale również intensywny smak, aromat oraz wartości odżywcze. Suszyć możemy zioła, grzyby, owoce, warzywa czy jadalne kwiaty - będą one idealnym dodatkiem do zup, sosów, duszenia mięs lub posłużą jako przyprawy. Jeżeli planujemy przygotowywanie suszu, warto wyposażyć się w specjalną suszarkę (79,99 zł) - suszenie na słońcu bywa bowiem długotrwałe oraz zawodne, ze względu na nieprzewidywalną pogodę. Suszenie ziół takich, jak tymianek, kolendra, oregano czy pietruszka sprawia, że pod ręką przez cały rok mamy naturalne dodatki. Susząc miętę lub jadalne kwiaty zapełnimy szafki domowymi herbatami, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Dzięki przygotowywaniu przetworów, w najlepszy możliwy sposób możemy wykorzystać własne plony i korzystać z nich aż do kolejnego lata.

Więcej informacji o sieci handlowej Netto na:

  • Stronie www: netto.pl
  • Profilu na Facebooku: Netto Polska

O Netto Polska:

Sieć handlowa, która w ciągu 23 lat swojej obecności na polskim rynku wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Firma ma ponad 370 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Ten stan posiadania daje duńskiemu detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Koncept Netto Polska zakłada bycie blisko swoich klientów. Sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl