Zapełnij spiżarnię z Netto


Zapełnij spiżarnię z Netto
2018-08-29
Zbliża się wrzesień – oprócz powrotu do szkoły, czekają nas grzybobranie i robienie przetworów. W nowej ofercie Netto, już od 27 sierpnia, znajdziemy produkty, dzięki którym z przyjemnością podejmiemy kuchenne wyzwania.

Wspólne wypady na grzybobranie to doskonała forma jesiennego relaksu i okazja do spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Podczas zbierania liczy się uważna obserwacja
i wiedza na temat różnych gatunków tych pysznych darów lasu. Samo zbieranie stanowi jedynie wstęp do dalszych kulinarnych wariacji. Grzyby możemy wykorzystać na wiele sposobów, np. zrobić z nich przetwory, ususzyć lub dodać do sosu lub naleśników w wersji wytrawnej. Możliwości mamy bardzo wiele, jednak aby cieszyć się ich smakiem i właściwościami, należy pamiętać o zbieraniu tylko takich grzybów, które znamy. Z kolei planując suszenie, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach, które są istotne w tym procesie:

  • Grzybów nie należy myć przed suszeniem.
  • Należy wyczyścić grzyby, pozbywając się wszelkich leśnych pozostałości.
  • Do suszenia wybieramy wyłącznie zdrowe i świeże sztuki.
  • Małe grzyby można suszyć w całości, z kolei duże kapelusze i nóżki kroimy naplasterki.
  • Dobrze ususzony grzyb poznamy po jego elastyczności, łamie się dopiero pomocniejszym nacięciu.

W sklepach Netto znajdziemy suszarkę do grzybów, owoców, warzyw, ziół i herbaty za 79,99 zł. Urządzenie zawiera 5 tacek i pozwala na jedoczesne suszenie różnych produktów, przy dużej oszczędności miejsca.

Zachowaj smaki lata na dłużej

Wrzesień to doskonała pora na robienie przetworów z jesiennych przysmaków. Nie możemy przegapić momentu, w którym mamy szansę zamknąć smak i zapach naszych ulubionych owoców oraz warzyw w słoikach. Warto zadbać o ich jakość, ponieważ będziemy jeść je przez cały rok. Komu z nas nie zdarzyło się zorientować w ostatniej chwili, że brakuje nam słoików, bądź zakrętek? Problematyczna bywa też kwestia odpowiedniego opisania przetworów, co ma znaczący wpływ na porządek panujący w spiżarni. W Netto znajdziemy duży wybór słoików. Możemy wybrać klasyczny zakręcany słoik za 3,99 zł, lub słoik z zakrętką i naklejką za 6,99 zł. Jest to świetne rozwiązanie problemu z podpisywaniem przetworów - słoiki są uporządkowane i mają spójne, estetyczne naklejki. Na dużych przyjęciach lub grillach doskonale sprawdzi się duży słój do kiszenia ogórków ze szczypcami za 12,99 zł. Słoik z uszczelką i zapięciem za 6,99 zł może być uniwersalnym pojemnikiem, w którym z powodzeniem przechowamy zarówno przetwory, jak i herbatę, kawę czy przyprawy. Idealnym rozwiązaniem do magazynowania suszonych grzybów, owoców i warzyw jest duży szklany słoik za 12,99. Taki akcent może dopełnić wystroju naszej kuchni, wprowadzając w niej jesienny klimat.

Te i wiele innych artykułów przydatnych podczas kulinarnych eksperymentów znajdziemy
w ofercie sieci sklepów Netto od 27 sierpnia do 2 września.

Więcej informacji o ofercie na:

  • Stronie www: netto.pl
  • Profilu na Facebooku: Netto Polska

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl